info@wedoweb.cz

Jak udělat inzertní portál

Tvorba inzertního portálu je v poslední době čím dál více populární. Pro spoustu lidí je to ideální start online podnikání, jelikož bez znalostí programování můžete vydělávat peníze na internetu. Stačí mít dobrý nápad, protlačit ho mezi konkurencí jako Bazoš.cz apod a máte recept na pasivní příjem z reklam, topování atd.

Zkusím ale sepsat i pár věcí na které si dát pozor. A jak postupovat, když do toho chcete jít.

Potřebný čas: 31 dnů.

Jak založit inzertní portál

 1. Vymyslet název

  Název inzertního portálu je možná jedna z nejdůležitějších věcí. Názvy jako sbazar, nebo bazoš se nám už tak vryli do hlavy, že Váš název musí být opravdu skvělý.

 2. Vymyslet funkčnost

  Ať už budete web zkoušet dělat sami, nebo oslovíte firmu – ideálně WeDoWeb :), tak si rozmyslete celou funkčnost webu. Sepsat si zřetelně na papír každý krok, promyslet jaké políčka budou ve formuláři pro vkládání inzerátu a jaké bude inzertní portál obsahovat kategorie. Divili byste se, kolik času a změn se pak ušetří při realizaci.

 3. Speciální funkce, nebo myšlenka

  Inzertních portálů je mnoho a tak, aby ten Váš měl úspěch, měl by se lišit. V čem? I maličkost může dělat zázraky.

 4. Ale zase ne moc

  Nejznámější inzertní portály jsou proslavené také díky jednoduchému ovládání. Pokud bude uživatelům dělat problém už jen se proklikat přidáním inzerátu můžete zapomenout na záplavu inzerátů.

 5. Hlavně ať to funguje a samo

  Doporučuji se co nejméně spoléhat na manuální práci jako třeba odsouhlasit inzerát. Nechte web žít vlastním životem a raději energii věnujte rozjezdu.

 6. Hosting

  Když už máte web kompletně hotový, zvolte výkonný hosting. Ideálně ten, co má nejvíce PHP procesorů.

 7. PROPAGACE

  I inzertní portál si zaslouží inzerci. Uživatelé internetu si musí na Váš web najít cestu. Nechte si proto v rozpočtu prostor i na propagaci. Web má pak mnohem větší naději na rozjezd.

Inzertních portálů jsem dělal více, ale mezi poslední a velmi povedené práce patří prodamauto.cz sami se podívejte, jak WeDoWeb dělá inzertní portály a budeme rádi za případnou spolupráci. U prodamauto.cz jsem se dostal k velmi promyšlenému zadání s konkrétními kroky a skvělou myšlenkou. Věřím, že brzy nebudete dávat auto do bazaru, ale prodáte si ho sami na prodamauto.cz

Tvorba webu prodamauto.cz trvala 2 měsíce včetně finálních úprav a spotřeboval jsem na své poznámky při programování 48 A4 🙂

V případě zájmu nabízím nezávaznou konzultaci, kde Vám mohu poradit s některými kroky a připravím cenovou nabídku. Nebo se sami podívejte na náš ceník.

screen-inzertni-portal

Copyright WeDoWeb.cz

Tvorba webových stránek a e-shopů